Mam zespół Aspergera. Podręcznik dla uczniów i nauczycieli. POBIERZ PDF

Pobierz podręcznik zupełnie za darmo!

Pobierz PDF: Mam zespół Aspergera. Podręcznik dla uczniów i nauczycieli

„Prezentujemy Państwu zeszyt, który jest efektem pracy terapeutów, edukatorów oraz specjalistów od nowych technologii. Powstał po to, żeby ułatwić uczniom i uczennicom zrozumienie sposobu odbierania świata przez ich rówieśników z zespołem Aspergera. Został sfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, co oznacza, że możecie go Państwo otrzymać bezpłatnie.

Znajdziecie w nim wskazówki i podstawowe informacje, które mam nadzieję sprawią, że osoby z zespołem Aspergera będą mogły swobodnie rozwijać się w Waszym towarzystwie.

Dla nauczycieli i nauczycielek przygotowaliśmy scenariusze lekcji. Są to warsztaty umiejętności społecznych, które wykorzystują zamiłowania dzieci z zespołem Aspergera do elektroniki, mechaniki, informatyki.

Dzięki tym zajęciom koledzy osób z zespołem Aspergera mogą odkryć ich wyjątkowe zainteresowania, a wszyscy mają szansę rozwinąć w sobie kompetencje społeczne.
Zarówno scenariusze zajęć jak i część poświęcona zrozumieniu osób z zespołem Aspergera mogą być inspiracją dla nauczycieli chcących wzmacniać integrację w klasie, przeciwdziałać wykluczeniu jaki i, najzwyczajniej w świecie służyć radą dla wszystkich tych, którzy chcą wyciągnąć pomocną rękę, ale nie wiedzą jak to zrobić.

Tekst: Karolina Dyrda, Jolka Rosińska
Ilustracje: Edyta Ołdak
Koncepcje scenariuszy: Edyta Ołdak, Pozytywsie.pl Michał Kłosiński”

Pobierz PDF: Mam zespół Aspergera. Podręcznik dla uczniów i nauczycieli

Dodaj komentarz